HİZMETLERİMİZ

Bit Nasıl Oluşur?

Birçok kişi bitlenen kişilerin pis ortamlarda bulunduğunu ve kişisel temizliğini doğru şekilde yapmadığı için bu sorunla karşılaştığını düşünmektedir. Ancak bu düşünce tamamen yanlış olabilmektedir. Çünkü bitler genellikle kirli saç yerine temiz ve sağlıklı saçlarda yaşamak ister. Bitlenmenin yetişkin ya da çocuk olmakla da bir ilgisi bulunmamaktadır. Bir kişinin bitlendiğini anlamanın en kolay yolu baş ve ense kısmında kaşıntı olup olmaması ve kulak arkası, ense kökü gibi kısımlarda bulunan saçların diplerini kontrol etmektir. Son derece bulaşıcı olduğundan bu durumda olan kişilerin tarak gibi eşyalarının kullanılmaması, aynı yastığı kullanmamak gibi önlemlerin alınması gerekmektedir. Çünkü bu gibi eşyalar aracılığı ile bit, kişiden kişiye rahatlıkla bulaşabilmektedir.


Bit İlaçlama

Bitlerin saçınızdan tamamen kaybolması için bit ilaçlama yapılması önem taşır. Kişisel temizliğinizi ve saçınızı bitlerden arındırdıktan sonra evinizde oturduğunuz koltuktan başınızı koyduğunuz yastıklara, kullandığınız havlulardan kullandığınız yorgan ve battaniyelere kadar her eşyanızda bitlerin ve sirkelerin gezebilmesi söz konusu olduğundan dolayı bu konu ile ilgili bir ilaçlama şirketinden destek almanız faydalı olacaktır.


Özel üretim olan sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan bit ilaçlama işleminden sonra evinizin bitlerden ve sirkelerden arındırılması mümkün hale gelebilecektir. Aksi halde sadece kişisel temizliğinizi ve kişisel eşyalarınızı temizlemenizin yeterli gelmesi söz konusu değildir. Yastığınızda ya da havlularınızda bulunan sirkeler yumurtalarından çıktıktan sonra tekrar aynı problemleri yaşamanıza neden olabilecektir. Bir sirkenin insan saçı dışında 15 gün süre ile yaşayabilmesi söz konusu olabildiğinden evinizin ve kendinizin bitlerden arındırılması sonucu tekrar aynı sorunlar baş gösterebilecektir. Kokusu ile sizi rahatsız etmeyen ilaçlar kullanılarak evinizin ilaçlanması sayesinde bitlerden kurtulabilmeniz mümkündür.

bit