HİZMETLERİMİZ

Fare İlaçlama Hizmeti

Fareler etkili ve sürekli bir şekilde kontrol edilmedikleri takdirde, evlerde, iş yerlerinde, binalarda ve hatta tarımda maddi kayıplara yol açarlar. Fare ilaçlama hizmetinin bilimsel ve düzenli periyotlarla yapılması, bu kayıpları önlediği gibi; bulaşıcı hastalıkların farelerden insanlara bulaşma riskinin düşmesine yol açar. Farelerle mücadeleye başlamadan önce onların türlerini, özelliklerini, davranış biçimlerini, alışkanlıklarını bilmek, düşmanı iyice tanımak anlamına geleceğinden, fare ilaçlama hizmetinin doğru yapılandırılmasında kilit teşkil eder.


Fare Nedir?

Fareler “kemirgenler” sınıfından dünyada pek çok türü bulunan bir memeli türüdür. Gece yaşayan bir hayvandır. Pek çok hayvanın gıda tercihi içinde olduklarından ve çok hızlı ürediklerinden doğanın “et deposu” olarak da tanımlanabilirler. Tilkiler, yılanlar, baykuşlar ve daha birçok hayvan farelerle beslenirler. Fareler ise gıda bulmak için insanlara yakın yaşamayı tercih ederler ve bu yüzden evlere, gıda ambarlarına, tarlalara yerleşerek, insanların yiyeceklerine ortak olurlar. Aynı zamanda bir çoğunu da kirletirler. Koku alma duyuları çok gelişmiştir, üç kilometre öteden sevdikleri bir gıdanın kokusunu rahatlıkla alabilirler. Saatlerce yüzebilirler. Genetik yapısı insan genetiğine çok benzediğinden deneylerde ve araştırmalarda kullanılırlar. Bıyıkları fareler için çok önemlidir. Bıyıkları ile birbirlerini tanırlar ve duvar diplerine sürterek yürür, yollarını bulurlar.


Fare İlaçlamasında Kullandığımız Zehirli Yemler

Fare ilaçlamada zehirli yemler kullanmak kimyasal mücadelenin temelini oluşturur. Kullanılan fare zehirlerinin Kimya endüstrisinin en son ürettiği sınıfa ait olması, Ani etkili olmaması ve yem çekingenliği yaratmaması, Tüm fare türleri üzerinde etkili olması, Çevre ve zararsız hayvanlar üzerinde etkisinin olmaması gereklidir.Mavi ilaçlama fare ilaçlama yaparken "Bayer Protection Program" üyesi bir firma olarak Bayer ürünleri kullanır.

fare
fındık faresi