HİZMETLERİMİZ

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Hangi pire türleri üzerinde etkilidir?

Pire ilaçlamasından önce pireler hakkında bilgi edinmekte fayda var. Pire, yaşamak için tüylü bir konağa ihtiyaç duyan, üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenen bir asalak türüdür. Evcil hayvanlarla ya da bir şekilde sokakta yaşayan kedi-köpeklerle evinize girmiş olan pireler ciddi bir sağlık tehdidi oluştururlar. Kan emerek yaşayan pireler, önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu yüzden de pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır.


Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Evinizdeki pirelerden kurtulmak için evcil hayvanınızı ve evinizi hijyenik tuttuğunuza eminsiniz; fakat hala pire sorununuz devam ediyor. “Pire nasıl ilaçlanır?” sorusunun cevabı da profesyonel ilaçlama firmalarındaki uzmanların kullandığı yöntemlerde mevcuttur. Açık ve kapalı alanlarda yapılan pire ilaçlamasında farklılıklar görülür. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemli ile etkili pire ilaçları alana uygulanır. Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda sisleme ilaçlama olarak da bilinen, dumanlama tekniği olan ulv ilaçlama yöntemi uygulanır. Dumanlama tekniği ile en küçük çatlaklara kadar ulaşan pire ilacı kısa sürede pirelerin yok olmasını sağladığından en kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir.


Pire ilaçlaması, pirelerin kesin bir şekilde yok edilmesinden evde yaşayanların sağlıklarına kadar son derece önemli bir konu olduğundan, kalite belgelerine sahip, “Bayer Koruma Programı” üyesi olan Mavi İlaçlama'nın deneyimi ve profesyonelliği ile pire mücadelesinde kesin bir zafer elde edebilirsiniz.

pire
pire