Örümcek İlaçlama

ÖRÜMCEKLER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 Örümcekler eklem bacaklılar sınıfının bir üyesi olan ve ağ yaparak avlanan bir haşere türüdür.  Hepçil olan bu canlılar, hem et hem de ot tüketerek beslenirler. Bazı örümcek türleri zehirli olduğu için örümcekler oldukça tehlikeli canlıların başında yer alırlar. Zehirli olan örümcek türleri zehirsiz olanların onlarca katıdır ve bu nedenden dolayı da örümceklerin çoğuna “tehlikeli” gözüyle bakılması yanlış değildir.

 Yaşadıkları alanlara göre türleri, boyutları, renkleri farklıdır ve tehlikeli hayvanlardır. Örümcek zehiri tıpkı bir akrep ve yılan zehri gibi tesiri son derece yüksek bir zehirdir. İnsanı felç edebilir hatta ölümüne bile neden olabilir. Örümceklerin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Dünyanın her yerinde yaşam süren örümcek türleri vardır.
 • En zehirli örümcek türleri yağmur ormanlarında hayat sürdüren örümceklerdir. Bu örümcekler çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur.
 • Örümceklerin arılar gibi antenleri yoktur. Ağız bölgesinin hemen önünde kıskaçları vardır. Bu kıskaçlara duyu bacakları denir. Bu kıskaçlar yardımı ile avlarını bulurlar. Bu kıskaçların üzerin de tüyler vardır. Örümceklerin bu tüylü kıskaçları tat ve koku almasına yardımcı olur. Bu kıskaçlar sayesinde çevreyi tanır.
 • Örümceklerin yaptıkları ağlar çok sağlam ve esnek bir yapıya sahiptir. Bundan dolayıdır ki çelik yelek yapımında kullanılmaktadır. 
 • Bazı örümcekler ağlarını avlanmak için kullanırlar. Avının etrafına sardıkları bu ağ ile avını boğarak öldürür ve sonrasında avını yer.
 • Örümcekler tekli olarak yaşar ve hareket ederler. Arılar ve karıncalar gibi toplu şekilde yaşamazlar. Yılanlar ve akrepler gibi bağımsız hareket ederler.
 • Örümcekler saldırgan, gözü doymaz ve aç hayvanlardır. 
 • Örümceklerin kanatları, kılcal damarları ve antenleri yoktur. 
 • Avlarını yerken emme duyularını kullanırlar. Ve avladıkları hayvanın içini emerek boşaltırlar. 
 • Avını yakaladıktan sonra zehrini avı üzerine akıtarak onun felç olmasını sağlarlar ve hareketsiz bırakırlar. 
 • Bazı örümcek türleri ise ağ yapmadan avlanabilirler.
 • Örümceklerin kendi içlerinde binlerce türü mevcuttur.
 • Yaşam süreleri ise yaklaşık 2 yıl kadardır.
 • Çiftleşme sonrasında dişi örümcek erkek örümceği yemeğe çalışır. Bu nedenle erkek örümcekler çiftleşmenin ardından dişi örümcekten hızla kaçarlar.
 • Örümceklerin bir diğer özelliği ise renk körü olmalarıdır.
 • Örümcek ağları ise mükemmel bir yapı örneği olarak kabul edilir. Son derece dayanıklı olan bu ağ, esnek bir yapıya sahiptir ve ipekten meydana gelmektedir. Günümüze kadar bu ağın bir taklidini yapabilen kimse olmamıştır.
 • Örümcek ağının esneme özelliği günümüzde imal edilen en iyi telin dört katı kadardır.

Örümceklerin Zararları:

Örümceklerin en büyük zararı kuşkusuz zehirli olmalarıdır. Bir insanın bir örümcek tarafından ısırılması çok büyük riskler barındırır. Bu ısırma ve sokma sonrasında örümcekler insanı zehirlerler. Diğer yandan tüm haşere ve böcekler gibi örümcekler de her türlü ortama girip çıktığından bakteri ve mikrop taşırlar. Mekânlarınızda dolaşan bu canlılar temas ettikleri yerlere bakteri ve mikrop bırakarak bazı hastalıkların yaşanmasına da neden olabilmektedirler. Örümceklerin zararları içerisinde sebze ve meyvelere verdikleri zararlar da vardır. Özellikle bağ bahçe sera ve bostanlarla sebzelerin yaprak ve köklerinde ve meyvelerinde örümcekler tarafından verilen tahribatlar sıkça görülmektedir.

ÖRÜMCEK İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Örümcek ilaçlaması, en fazla özen gösterilmesi gereken ilaçlama yöntemlerinden biridir. Çünkü örümcekler saldırgandır, çok hızlı hareket edebilen ve son derece dirençli böceklerdir. Eğer örümcekler konusunda bilgi sahibi değilseniz, hangi ilacın ne şekilde örümceğe tesir edeceğini ve bir örümceğin nasıl ilaçlanması gerektiğini bilmiyorsanız, asla örümcek ilaçlama uygulamasına girişmeyiniz! Bu durum hem sizin sağlığınızı tehlikeye atacak hem de örümceğin bu ilaca karşı savunmasını geliştirecektir.

Bu nedenle örümcek ilaçlama işlemi işin ehli profesyonel firmalar tarafından yaptırılmalıdır. Böylece olası bir saldırı durumunda da kendinizi güvene almış olacaksınız.

Örümcek ilaçlama kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlar kullanılarak püskürtme tekniği ile gerçekleştirilir. Her iki ilaç türü de son derece etkili ilaçlardır. Kokusuz ilaçlar mekânın boşaltılmasına ve terk edilmesine imkan olmayan ortamlarda daha çok tercih edilirken ev ofis gibi alanlarda ise kokulu sıvı ilaçlamaya daha fazla başvurulur. Firmamız örümcek ilaçlama konusunda uzman ekibi ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçları ile her zaman yanınızdadır. 

Neden Mavi İlaçlama ?

7/24 Hizmet

Profesyonel Ekip

Sonuç Garantili

Uygun Fiyat

Design By : Mavi İlaçlama