Pire İlaçlama

PİRELERİN ÖZELLİKLERİ VE ZARARLARI

İnsanlarla pireler arasındaki savaş yüzyıllardır sürmektedir. Pireler insanoğluna zarar veren en kıyıcı canlılardır. Orta çağ döneminde fareler tarafından taşınan ve insanlara bulaşan pireler önce Avrupa’da yüz binlerce insanın veba hastalığına yakalanmasına neden oldular. Bu hastalık zaman içerisinde Avrupa’nın dışına yayılarak dünya üzerinde milyonlarca kişiye bulaştı ve bu insanların çoğunun ölümüne neden oldu. Ve Avrupa nüfusu neredeyse bitme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Bu vebaya “kara ölüm vebası” adı verildi. Tarihin tozlu raflarında bu olay kayıtlarda kalsa da pirelerin neden olduğu riskler hala canlılığını günümüzde korumaktadır. Bu nedenle pirelerle mücadele konusunda ne derece bilinçli olunursa o kadar çabuk sonuç alınır. Pireler ile mücadele etmek ancak profesyonel pire ilaçlama firmaları denetiminde bilinçli bir biçimde yapılmalıdır.

  • Kan emici canlılardır. İnsanların ve evcil hayvanların kanını emerek beslenirler.
  • İnsanlardan insanlara, hayvanlardan insanlara ve diğer hayvanlara pireler aracılığı ile hastalık bulaşır.
  • Oldukça küçük yapıda oldukları için gözle görülmeleri pek mümkün değildir.
  • Pireler uçamasalar da, kendi vücut yapılarının 200 kat uzağına sıçrayabilme özellikleri olduğundan kontrol altına alınmaları en güç olan haşerelerin başında yer alırlar.
  • Kedi köpek gibi evcil ve diğer kümes hayvanlarında pire sorunu sıkça bulunur. Ve insanlara da bu yolla kolaylıkla pire bulaşır.
  • Pirelerin vücutları dikey şekilde yassıdır.
  • 2,5 yıla kadar hayatta kalabilmektedirler. Ömürlerine bakıldığında birçok böcek ve haşereye göre uzun ömürlü sayılırlar.
  • 3 çift ayağı vardır. Öndeki iki çift ayağı arkaya göre daha kısadır. Bu da zıplamasını kolaylaştıran bir durumdur. Tıpkı kangurular gibi!
  • Tifüs, dizanteri ve sıtma gibi pek çok hastalığa sebep olmaktadırlar.
  • Pireler çok ama çok hızlı ve fazla şekilde çoğalırlar. Neredeyse her gün yumurta bırakma gibi bir özellikleri mevcuttur. Ve her defasında ortalama 15 adet yumurta bırakırlar.

PİRE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Pireler hızlı ve fazla çoğalabilen canlılar olduklarından, varlıkları fark edildiği anda hemen pire ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Pire ilaçlaması işlemi son derece deneyim, bilgi ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Profesyonel bir ilaçlama şirketinden pire ilaçlama desteği alınması işlemin başarıyla sonuçlandırılmasında en temel husustur.

Pirelerin ilaçlanması çok daha geniş bir alanda gerçekleştirilir. Bir ortamda eğer pire varsa o ortamın tamamının ilaçlanması gerekmektedir. Eğer evinizde evcil hayvanınız bulunuyorsa, bir veterinere başvurarak pire nedeniyle parazit aşısı yaptırılması da gerekir.

Pire ilaçlama uygulamasında bireysel tekniklerle pirelere karşı müdahale edilmemesi gerekir. Çünkü bu durum hem ortamda bulunan insanların sağlığını tehlikeye düşürecek, hem sağlıklı bir sonuç vermeyecek, hem de zaman kaybı nedeni ile pirelerin daha fazla çoğalmasına neden olacaktır.

Pire ilaçlaması kokulu sıvı ilaçlama tekniği ile püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu teknikte kullanılan özel ekipmanlar aracılığı ile etkisi son derece güçlü olan kokulu sıvı ilaçlar, pompa aracılığı ile pirenin bulunduğu mekânın tamamına püskürtülerek uygulanır. Pire ilaçlamasında pire yumurtalarının da ilacın etkisine maruz kalması için bir süre sonra ilaçlama işleminin tekrarlanması alanın pirelerden tamamen temizlenmesinde de son derece önemlidir.

Neden Mavi İlaçlama ?

7/24 Hizmet

Profesyonel Ekip

Sonuç Garantili

Uygun Fiyat

Design By : Mavi İlaçlama